Imperial Star Destroyer

Imperial Star Destroyer

niedziela, 1 lipca 2018

Mitsubishi A6M Zero - model Battlefrontu i rys historyczny

Dzięki mojemu wspaniałemu koledze Szymonowi Granatowi w moje ręce wpadł kultowy samolot z okresu II Wojny Światowej - A6M Zero Fighter produkcji firmy Battlefront.


Był to postrach amerykańskich pilotów w latach 41-42. Dlaczego nazywany był "Zero"? Otóż cyfra 0 oznaczała końcówkę roku, 2600 według kalendarza japońskiego, czyli 1940 w kalendarzu gregoriańskim, kiedy to samolot wprowadzono do produkcji. Pod koniec wojny był już jednak za słabo uzbrojony i za słabo opancerzony by podjąć sensowną walkę z dużo lepszymi myśliwcami USAF ale i tak do dziś pozostaje legendą.

Gdy byłem dzieckiem dostałem od dziadków w prezencie i po raz pierwszy samodzielnie skleiłem model Zero firmy Academy. Od tego czasu jest to mój ulubiony myśliwiec. Pudełko wyglądało dokładnie jak na poniższym zdjęciu - świetna grafika.


Wróćmy jednak do mojego modelu firmy Battlefront. Szymon od dawna chciał pomalować Zero a ja potrzebowałem jednej sztuki do Japończyków na okres late war do Flames of War. Z takiego połączenia interesów musiało coś wyjść. I wyszło! Zero w bardzo pięknym zielonym kamuflażu. Jestem nim zachwycony. Szymon uchwycił coś swoim malowaniem co przemawia do mojego zmysłu artystycznego. Dzięki :)


2 komentarze:

  1. Chyba zaraz zzielenieje z zazdrości ;-) Pierwsza klasa.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ładne malowanie. Nie spodziewałem się go po tego typu modelu - a tu miłe zaskoczenie.

    OdpowiedzUsuń