Imperial Star Destroyer

Imperial Star Destroyer

sobota, 12 października 2019

ZSU-23-4 Shilka AA Platoon (TSBX05)

W moje ręce wpadły jakiś czas temu Szyłki produkcji firmy Battlefront do Team Yankee.


W pudełku znajdziemy dwa żywiczno- metalowe pojazdy Shilka. Zestaw został wypuszczony dość dawno, w okolicy premiery systemu. Podejrzewam, że gdyby firma wypuszczała go obecnie to byłyby on plastikowe. Mimo wszystko zestaw nie rozczarowuje.


Figurki są ładnie wyrzeźbione i ładnie odlane z żywicy. Na częściach metalowych jest niestety sporo ''flashu'' ale dość sprawnie da się go obrobić nożykiem modelarskim. Najwięcej jest go na lufach i na radarze.Rozmiar Szyłek robi wrażenie, są dużo większe od czołgów z II Wojny Światowej.

 

W pudełku znajduje się również karta ze statystykami pojazdu w wersji do Armii Czerwonej. Wersje armijne polska, czeska i NRD są dostępne w odpowiednich dla tych nacji zestawach kart.


Jedyne czego mi naprawdę brakuje to kalkomanie i magnesy, podejrzewam, że nie podniosłyby znacznie ceny zestawu a gracz miałby je od razu pod ręką.Wiem, że konkurencja oferuje plastikowe Szyłki w nieco niższej cenie ale moje dotychczasowe kontakty z modelami firmy Zvezda sprawiły, że nie przepadam za nimi i wolę produkty BFu choć są wyraźnie droższe.

Przyznaję Szyłkom Battlefrontu 7.5/10 czerwonych gwiazdek i już oczekuje ich wcielenia do mojego LWP.

3 komentarze:

 1. Witam!
  Bardzo fajna recenzja! Czy Niemieckie Gepardy są podobnej jakości? Bo wiem że Plastiki z RFN są ok, jednak nie wiem jak sprawa ma się z żywicą...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cześć, nie wiedziałem na żywo Gepardów ale na oko z artykułu BFu wyglądają świetnie
   https://www.team-yankee.com/Default.aspx?tabid=867&art_id=5184

   Usuń