Imperial Star Destroyer

Imperial Star Destroyer

środa, 13 grudnia 2017

Turniej X-wing Q4 2017 Erpegie

Miałem niedawno przyjemność uczestniczyć w pierwszym od jakiegoś czasu turnieju X-winga. W międzyczasie weszło pełno nowych fal i statków w tym nowy Tie Silencer i Alpha Star Wing dosłownie dzień wcześniej. Na starcie zameldowało się 6 graczy a 7. doszedł w trakcie trwania pierwszej rundy.

Grałem poniższym składem:
Rey+Instynkt Weterana+Schowek Przemytnika+Tłumiki inercyjne+Finn+C3PO
Poe Dameron+Instynkt Weterana+Autodopalacze+Sensor Cluster+R2D2

W pierwszej rundzie wylosowałem Jędrzeja Wichę z rozpiską:
Whisper (VI+FCS+ACD+Rebeliancki jeniec)
Oicunn (Ion Projector+Palpatine+Kylo Ren).

Jędrzej nie ucieszył się z  wylosowania mnie bo PS 10 i 11 moich pilotów to coś czego Whisper bardzo nie lubi. Wystawił się a ja poszedłem na jousta. Postanowiłem się skupić na Whisper i od początku szło mi nawet nieźle. Whisper w pierwszej rundzie strzelania na zasięgu 3 straciła obie tarcze. W kolejnej turze dostała jeszcze jedną bułę a przeciwnikowi nie szły najlepiej rzuty więc stwierdził, że nie ma już co grać (ale poddać gry nie zechciał). I w tym momencie z Whisper na 1 HP gra się odwróciła, przeciwnik zaczął tafiać krytyki i zakładać mi kondycję z Kylo Rena, obu pilotom zmniejszył PS do 0 z krytyków i różne takie nieprzyjemności. Mimo uporczywego strzelania do Whisper w różnych sytuacjach nie udało się wbić tego ostatniego obrażenia. U mnie najpierw spadła Rey a potem po długim lataniu i próbie strzału do Whisper odszedł Poe. Niestety 0:100. Ktoś na turnieju stwierdził, że Whisper na 1 HP robi się nieśmiertelna. Kilka razy zapomniałem użyć dodania kostki z Finna w obronie i przerzutów z Rey będąc w arcu. Zapłaciłem frycowe za pierwszą grę moją rozpiską ;)

W drugiej rundzie ze względu na najsłabszy wynik miałem wolny los, czas spędziłem obserwując grę Alana z Jędrzejem (0:100) oraz Marka z Tomkiem. Marek ze swoim nowiutkim Tie Silencer wygrał grę ostatnim strzałem w ostatniej rundzie niszcząc Zetkę Tomka, to był fajny pojedynek.


W trzecie rundzie grałem z Dawidem, który latał poniższą rebeliancką rozpiską:
Dash+HLC+Lone Wolf+Outrider+Engine Upgrade+Rey
Poe Dameron (PS9)+Intensity+R2D2+Autothrusters+Primed Thrusters

Pamiętając wcześniejsze potyczki z Dashem wiedziałem, że trzeba zawsze iść po niego pierwszego bo nie jest szczególnie "wyporny". Ja szedłem po Dasha, przeciwnik po moją Rey. I jakoś tak się szczypaliśmy tarcza tu, punkt kadłuba tam, że mi się udało Dasha pierwszego zjeść ale Rey była wtedy na 2 HP. Poe Dawida był nieruszony a mój miał wbite 2 hapsy ale pełne tarcze dzięki R2D2. Następnie Rey miała umrzeć od przygotowanego strzału ale dzięki szczęściu i zgadnięciu rzutu przez C3PO przeżyła. Całą jedną turą dłużej.

Gdy skończył się czas został Poe vs Poe. I co ciekawe straciliśmy tyle samo punktów a obaj Poe mimo różnych buildów byli warci tyle samo. Cóż nam zostało: Final Salvo. Dawid miał 5 czerwonych kości a ja 6. Rzut... u mnie wypadło 4 hity i krytyk u Dawida 3 hity i krytyk! Wygrałem 57:56.

Sprostowanie: czytelnicy wskazali mi, że źle zagraliśmy Final Salvo. Według zasad gry powinniśmy obaj rzucić liczbą kostek równą niemowydyfikowanemu atakowi POZOSTAŁYCH w grze jednostek. Mielibyśmy więc 3 kości do 3 kości. Dodatkowo w takiej sytuacji wynik to wygrana jednego gracza z MoV 100 i przegrana drugiego z MoV 100 czyli 56:56. Przeprosiny dla mojego przeciwnika.

zasada wg: https://images-cdn.fantasyflightgames.com/filer_public/70/fa/70faf255-b945-4ce4-90a3-c3168a2a2cda/x-wing_tournament_regulations_v22_text_version.pdf 

Po grze stwierdzam, że podoba mi się połączenie kart Intensity+Primed thrusters na Poe Dameronie, muszę się przyjrzeć bliżej tej kombinacji.

 

Przebieg turnieju:
Round 1 
1: Jędrek Wicha VS Wojtek Kinasz - Match Results: Jędrek Wicha is the winner 100 to 0 
2: Alan Strzezyk VS Tomasz Frankowski - Match Results: Alan Strzezyk is the winner 100 to 27 
3: Marek Śląsk VS Piotr Paluszkiewicz - Match Results: Piotr Paluszkiewicz is the winner 0 to 52 Dawid Gdula has a BYE 
Round 2 
1: Alan Strzezyk VS Jędrek Wicha - Match Results: Jędrek Wicha is the winner 0 to 100 
2: Piotr Paluszkiewicz VS Dawid Gdula - Match Results: Piotr Paluszkiewicz is the winner 100 to 59 3: Marek Śląsk VS Tomasz Frankowski - Match Results: Marek Śląsk is the winner 62 to 51 
Wojtek Kinasz has a BYE 
Round 3 
1: Piotr Paluszkiewicz VS Jędrek Wicha - Match Results: Jędrek Wicha is the winner 58 to 72 
2: Alan Strzezyk VS Marek Śląsk - Match Results: Alan Strzezyk is the winner 100 to 0 
3: Dawid Gdula VS Wojtek Kinasz - Match Results: Wojtek Kinasz is the winner 56 to 57 
Tomasz Frankowski has a BYE


Wyniki turnieju:
Rankings Rank Name Faction Score MoV SoS 
1 Jędrek Wicha IMPERIAL 3 514 0.67 
2 Piotr Paluszkiewicz IMPERIAL 2 379 0.56 
3 Alan Staszczyk SCUM 2 373 0.56 
4 Wojtek Kinasz REBEL 2 251 0.44 
5 Dawid Gdula REBEL 1 308 0.44 
6 Tomasz Frankowski SCUM 1 266 0.33 
7 Marek Śląsk IMPERIAL 1 159 0.56

Turniej wygrał mój pierwszy przeciwnik czyli Jędrzej Wicha z Phantom i Whisper. Jędrzej grał naprawdę dobrze (może czasem za dużo mówił) ale nie sądziłem, że wygra cały turniej. Myślałem, że to już nie czasy Deci+Whisper ale jak widać po wynikach myliłem się ;)

Turniej był bardzo przyjemny, wygrałem na nim "piękną" kartę imperialnego Pilota Grupy Omicron. Teraz nie tylko podstawowy art tego pilota jest słaby :)
Stworzyłem nawet specjalne ogłoszenie sprzedaży powyższej karty:
Kolekcjonerze kart, graczu międzynarodowy - ta oferta jest skierowana do Ciebie!
Do zaoferowania mam przepiękną kartę w języku angielskim - Omicron Group Pilot.
Wygrałem ją dzisiaj zajmując czwarte miejsce (na siedmiu graczy) na turnieju ekskluzywnej gry X-wing.
Dlaczego powinieneś wybrać akurat tą kartę spośród miliona innych? Pozwól, że wyliczę jej zalety:
- przepiękna grafika, chyba najlepszy art na kartach promo, przedstawiający dwie przystojne imperialne pilotki (HOT jak ktoś lubi mundury i ma bogatą wyobraźnię)
- jest w języku angielskim więc każdy Hiszpan, Turek i Czech na dowolnym Natio zrozumie o co chodzi (tym bardziej, że nie trzeba tłumaczyć umiejki pilota bo jej nie ma)
- pochodzi z najnowszego kita Q4, który jest tak dobry, że mało osób pójdzie na turnieje i karta będzie rzadka a za jakiś czas znacznie zwiększy swą wartość
-last but not least: jeśli chcesz wygrać SOSa w Krakowie rozpiską 3 Lambd to musisz zrobić to ze stajlem co zapewni ta karta

Mogę przyjąć w rozliczeniu Forda Taunusa albo VW Golfa I ale pod warunkiem, że mogę dopłacić w kartach X-wing.

3 komentarze:

 1. Tak mało na store tournament? Aż szok patrząc na to co dwa lata temu się działo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krzysiu to nie było Store Championship tylko zwykły turniej z kitem FFG. A tego samego dnia było zdaje się regional championship w Bielsku.

   Usuń
 2. Przyjemnie mi się czytało tą relację. Szczególnie dobre były nagłe zwroty akcji, niczym w filmie karate z lat 80tych. Prawie zdychający statek nagle zostaje uber-koksem!

  OdpowiedzUsuń