Imperial Star Destroyer

Imperial Star Destroyer

sobota, 18 marca 2017

Konflikt koreliański - raport bitewny


Poniżej przedstawiam raport z mojej 2. bitwy rozegranej w kampanii "Konflikt Koreliański" w Katowicach.

Planeta: cholera wie jaka ;)
Scenariusz: Atak przeklętego buntownika, komandora Sato, na szlachetnego admirała Mottiego i jego miłujące pokój siły
Wybrana misja: Dogodne pozycje

Ośmielony poprzednim zwycięstwem dowódca buntowników, samozwańczy komandor Sato postanowił kontynuować swą przestępczą działalność na terenie sektora koreliańskiego uderzając ponownie na pozycje Imperium.

Siły Rebelii: jednostka dowódcza typu Pelta, 3 korwety CR90, rebelianckie transportowce,
Eskadry: liczne myśliwce typu X, Y i B oraz znany kryminalista Dash Rendar (w sumie 8)

Siły Pokoju: Imperialny Niszczyciel II, Niszczyciel Victory II, Niszczyciel Gladiator I,
Eskadry: Maarek Stele, Tie Defendery, Aggressor, Firespray, 2x Tie Advanced (w sumie 6)
Imperialna rozpiska: http://armadawarlords.hivelabs.solutions/view_list.php?token=81871&key=1b5ff44bd896a2f4459b19a31c71e323Obie strony rozpoczęły ten pojedynek ostrożnie, koncentrując siły i nie ujawniając prawdziwych zamiarów. Do 3 tury obydwaj dowódcy czekali na błąd przeciwnika lub na sprzyjające okoliczności.


Sato próbował oskrzydlić Imperium atakiem pojedynczej CR90. Na środku postawił na przynętę jedną eskadrę myśliwców jednak bez skutku. Od 3 tury Imperium musiało zareagować na przewagę aktywacji wroga (5 do 3). Motti postanowił rozpocząć atak i wyeliminować część wrogich myśliwców. Atak Tie Defenderów, Maarka i jednych Advanced zadały Antillesowi... 2 punkty obrażeń! Pozwoliło to kontrze eskadr Rebelii zniszczyć 4 eskadry Imperium w zaledwie 2 tury.

Gladiator z pełną prędkością flankował jednak mając głównie czarne kości nic nie robił. Imperialna II ogniem turbolaserów najpierw starła w pył transportowce a następnie wspólnie z Victory zniszczyła korwetę CR90 z komandorem Sato na pokładzie. Mimo utraty dowódcy i flagowca rebelianckie myśliwce uderzyły zajadle na niszczyciel Imperial II i razem z Peltą i korwetą zniszczyły go.


Pod koniec starcia Victory II zniszczył CR90 i poharatał Peltę lecz sam został zniszczony przez uderzające raz po raz myśliwce. W 6. turze ostatnim wysiłkiem, Gladiator I wraz z Firesprayem i Aggresorem zniszczył ostrzałem rakiet (czarne kostki) jednostkę Pelta. Poniżej zobaczycie stan po 6. turze.

Straty:
Imperium: Imperial II (Motti), Victory II, Maarek Stele, Tie Defendery, 2x Tie Advanced (304 punkty z 398)
Rebelia: Pelta, 2xCR90 (Sato), Transportowce Rebelianckie (około 255 punktów z ok 430).
Punkty misji: 135 dla Rebelii za ataki myśliwców w tylne strefy Imperialnych niszczycieli

Podsumowanie:
Już w poprzedniej bitwie ciężko mi było przeciwstawić się licznym eskadrom Piotra. Wtedy brakło 1 trafienia flagowej korwety wroga do wygranej. W tej bitwie, gdy przeciwnik za zdobyte punkty zaopatrzenia wykupił dodatkową eskadrę i ulepszenia statków (Adar Tallon, "Myśliwce za mną!"), zwycięstwo było niemal niemożliwe. Próbowałem przeczekać Piotra i wyeliminować jako pierwszy choć jedną eskadrę jednak słabe rzuty moich myśliwców przekreśliły moje szanse. Gdy zniszczyłem Sato w 4. turze poczułem wiatr w żaglach ale utrata Imperiala II z Mottim i następująca obniżka HP Victory II z 10 do 8 zupełnie przekreśliła sprawę.

Gdybym teraz robił rozpiskę do kampanii to zrobiłbym ją ZUPEŁNIE inaczej. Nie podoba mi się brak możliwości wprowadzania zmian między misjami, jakby można było wymienić choć 1/3 rozpiski to byłoby ok.

Rozumiem, że przeciwnik oparł swoją rozpiskę na imiennych eskadrach i wydał na nie dużo więcej punktów niż ja, mam jednak wrażenie, że rebelianckie eskadry (zwłaszcza imienne) są obecnie dużo lepsze niż imperialne. Poza tym kampania jest super inicjatywą i jestem zadowolony, że możemy ją grać w Katowicach :)

2 komentarze:

  1. Jako iż jestem początkującym imperialnym dowódcą cieszę się iż znalazłem bloga traktującego o Armadzie i nie tylko;) Zapraszam również do mnie:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję za wizytę, w poniedziałek około 12 ukaże się nowy artykuł o ciekawym statku do Armady, który niewielu Imperialnych graczy wykorzystuje w swoich flotach (przynajmniej na razie).

    OdpowiedzUsuń