Imperial Star Destroyer

Imperial Star Destroyer

poniedziałek, 18 maja 2020

Mortar Company (SU735) - Unboxing


Na mojej półce z blisterami i pudełkami wstydu od kilku lat kurz zbierał blister lekkich moździerzy radzieckich. Kupiony jeszcze w czasach 3. edycji FoW czekał na lepsze chwile bowiem jak niektórzy z nas pamiętają lekkie moździerze nie były zbyt dobrą jednostką na polu figurkowej bitwy. A moździerze radzieckie były jeszcze gorsze niż te z innych nacji bowiem nie posiadały opcji wykorzystania dymu. Czasy się zmieniły, edycja również a moździerze wróciły do łask.


Radzieckie moździerze 82-PM-41 były produkowane od 1941 roku. Była to bardzo popularna broń piechoty zapewniająca wsparcie artyleryjskie na poziomie batalionu. Również w FoW możemy go wykupić jako jeden z podstawowych plutonów batalionu więc wliczający się do ''morale formacji''.

W blisterze znajdziemy 6 moździerzy z załogami oraz podstawki dowódcy i obserwatora, które obecnie są niepotrzebne więc można je zmagazynować lub wykorzystać do innych projektów.


Figurki są odlane poprawnie. Są na nich oczywiście pewne ilości ''flashu'' ale nie jest go bardzo dużo. Nic z czym dorosły gracz wyposażony w pilnik nie poradziłby sobie osobiście w kwadrans.Poniżej można zobaczyć jak prezentuje się pomalowany pluton lekkich moździerzy z wykończonymi trawką podstawkami - zdjęcie ze strony producenta systemu.

Jeśli ktoś wciąż dysponuje tymi figurkami to spokojnie może je wykorzystać do potyczek w ramach 4. edycji i zapewne będzie z nich bardziej zadowolony niż był grając we wcześniejsze wersje gry.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza