Imperial Star Destroyer

Imperial Star Destroyer

wtorek, 29 maja 2018

Moja kolekcja kart promocyjnych do Star Wars Armada


Dziś na tapecie nie znajdziecie raportu z turnieju ani rozprawy taktycznej. Dzisiaj będziemy zgłębiać kolekcjonerski aspekt hobby a konkretnie gry Star Wars: Armada.

Zwyczajem firmy FFG jest udostępnianie w sprzedaży dla organizatorów turniejów tzw. kitów czyli zestawów zawierających materiały promocyjne do gry. Najczęściej nagrodami są małe karty rozszerzeń do statków ale za zajęcie lepszego miejsca można otrzymać "promki" okrętów, myśliwców i admirałów. Czasem dostępne są akrylowe znaczniki i miarki ale o nich napiszę innym razem. Warto wspomnieć, że im większej rangi turniej tym więcej nagród i tym nagrody są fajniejsze.

Każdy gracz, który był na kilka turniejach Armady prawdopodobnie posiada zbiór kart promocyjnych. Chciałbym wam zaprezentować moją kolekcję "promek" do Armady. Wydaje mi się, że jest całkiem bogata ale mam świadomość, że niejeden czytelnik ma lepszą :)

Zacznijmy od kart eskadr czyli myśliwców i bombowców. Tutaj zgromadziłem szczególnie ładną kolekcję jednostek imperialnych z Tie Phantom z najnowszego kita oraz Majorem Rhymerem z Mistrzostw Polski 2017. Najbardziej chyba jednak lubię Tie Bombera wygranego w Side Event MP.


Część dotyczące eskadr Rebelii jest już dużo skromniejsza bowiem posiadam tylko eskadry A-wingów, X-wingów i Y-wingów oraz dwóch pilotów z konfliktu koreliańskiego: Ten Numba i Eskadrę Sztyletów. Swojego czasu miałem jeszcze Hana Solo i Bobę Fetta jednak znaleźli oni nowych właścicieli.


Jeżeli chodzi o admirałów to w kolekcji posiadam tylko Admirała Ackbara i Dartha Vadera. Z promocyjnych kart rozszerzeń mam: Turbolasery XI7, Szturmowe Torpedy Protonowe, Obwody Przekierowania Turbolaserów, Szybkie Przeładowanie i Powiększone Hangary. Na stanie posiadam również kartę oversized Centrum Dowodzenia Bombowców. Jak widać na zdjęciu wiele kart posiadam podwójnych. W kolekcji są również "Strzały Wyprzedzające" jednak nie mogłem ich znaleźć przed zrobieniem zdjęcia.


Najmniej liczne w mojej kolekcji są promocyjne karty statków. W chwili obecnej do Rebelii mam Fregatę Nebulon B, Koreliańską Korwetę A, Rebelianckie Transportowce a do Imperium tylko Korwetę Typu Raider I. Kiedyś posiadałem bardzo piękne karty statków: Imperial Star Destroyer I oraz MC-80 Assault Cruiser jednak sprzedałem je potrzebując gotówki na nowe statki.


Istnieją również fanowskie karty promocyjne, które czasami są nagrodami na lokalnych turniejach, przodują w tym szanowny kolega Darek Meckier oraz poznański Raven Squadron. Ich promki na zdjęciu zamieszczam poniżej. Tutaj dysponuję podwójną kartą ISD Cymoon/ Koreliańską Korweta typ B, MC75 Ordnance Cruiser i MC75 Armored Cruiser oraz dwie karty z admirałami: Wielkim Moffem Tarkinem i Księżniczką Leią Organa.


Dwie karty o które szczególnie chciałbym uzupełnić kolekcję to Victory Star Destroyer I oraz Assault Frigate Mark II A. Niestety na rynku wtórnym są one rzadko spotykane.Obecnie nastawiam się na wzbogacenie kolekcji o kartę Moffa Jerjerroda oraz dwustronną kartę pilotów Marka Steele i Shary Bey, które będą do wygrania w Mistrzostwach Polski 2018 bowiem bardzo przypadły mi do gustu.

Dzięki za przeczytanie tego artykułu, nieco innego niż zwykle. A jakie są wasze ulubione karty promo do Armady?

3 komentarze:

 1. Wpis zdecydowanie dla insiderów, ale ostatnio usłyszałem bardzo przychylną opinię na temat armady. Na pewno będę drążył temat.

  OdpowiedzUsuń
 2. Imponująca kolekcja! Wpis bardzo fajny, a najbardziej podobał mi się fragment "Kiedyś posiadałem bardzo piękne karty statków: Imperial Star Destroyer I oraz MC-80 Assault Cruiser jednak sprzedałem je potrzebując gotówki na nowe statki." Co ten plastikowy Crack robi z ludzi:) W sumie lepiej karty niż np. Telewizor, czy Laptop. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Plastikowy Crack - ładnie napisane :) Tak, figurkowe hobby potrafi uzależnić całkiem mocno.

   Usuń