Imperial Star Destroyer

Imperial Star Destroyer

poniedziałek, 8 stycznia 2018

Korwety Hammerhead - unboxing i recenzja

Ponieważ firma Galakta postanowiła opóźnić wydawanie polskich tłumaczeń do systemu Armada zmuszony byłem zamówić swój zestaw na stronie Ebay.com.

Co ciekawe zestaw z wysyłką kosztował mnie 158.75zł więc porównywalnie do zestawów polskich na miejscu. Wysyłkę z UK wyceniono na 1 funta. Cudownie.

Na przesyłkę czekałem bardzo krótko. Zestaw zamówiłem w Anglii 9. października a już 17. miałem go w domu. Nadmienię, że to pierwszy box do Armady, w którym są dwa statki, w X-wingu to już niemal norma. Pudełko standardowo armadowe czyli ładne.Hammerheady są naprawdę ładnie wykonane, trzymają dobry poziom okrętów w Armadzie. Są wielkości mniej więcej koreliańskiej korwety więc względem Imperiala są dużo za duże ale do tego też już zdążyliśmy się przyzwyczaić.


Korweta Hammerhead to model okrętu z filmu Rogue One. Pamiętamy wszak kultową scenę z korwetą taranującą imperialny niszczyciela.Do statku dołączone są liczne karty rozszerzeń jednak trzy naważniejsze moim zdaniem to: External Racks, Boarding Engineers oraz Quad Battery Turrets.

External Racks - za 3 punkty i odrzucenie tej karty można dodać 2 czarne kostki do ataku na bliskim zasięgu. Karta moim zdaniem jest bardzo mocna bo atak z czarnych kostek wykonuje się często tylko raz na grę (no chyba, że ma się tytuł Burzyciel). Te dwie dodatkowe czarne z przerzutem z Ordnance Experts (potencjalne 4 obrażenia w tym krytyk) będą skutkować zniszczeniem statku, który bez nich nie zostałby zniszczony. Myślę, że będzie to karta często spotykana na stołach.


Boarding Engineers - tą kartę opisywałem już wcześniej, za dwa punkty zajmuje sloty offensive retrofit oraz weapons team, jeśli masz żeton lub rozkaz eskadr podczas odsłaniania rozkazu możesz odrzucić token i tą kartę by obrócić statkowi na bliskim zasięgu zakryte karty uszkodzeń w liczbie równej wartości inżynierii statku z inżynierami. Potencjalnie za 2 punkty wydaje się to być fajny upgrade bo krytyki potrafią dużo namieszać ale zabija go cała masa warunków: na bliskim zasięgu, gdy ujawniasz dial, żeton eskadr. Myślałem o wrzuceniu tej karty na Hammerheada z tytułem "Garel`s Honour" i External Racks, który leciałby za główną formacją i dobijał wrogie statki  zczarnych kości, obracał odkryte uszkodzenia z inżynierów a na koniec taranował wroga wbijając obrażenie krytyczne. Niestety statek robi się dość drogi a i jego zdolność dobijania wątpliwa bo jak na początku ruchu nie będzie w bliskim zasięgu to figę zrobi a nie dobije. Gdyby inżynierów można było użyć po ruchu byliby super - ale nie są.

Quad Battery Turrets- za 5 punktów otrzymujemy idealne ulepszenie turbolaserów dla wolno latających statków. Możemy dodać 1 niebieską kostkę nawet strzelając z czerwonych kości na daleki zasięg. Widziałem tą kartę na Victory I, który był lotniskowcem i leciał sobie z prędkością "1" z tyłu - działała świetnie.


Na koniec Leia Organa jako dowódca floty. Niestety jej przydatność jest mocno ograniczona przez bardzo wysoki koszt 38 punktów ale wciąż liczę, że ktoś odnajdzie jej super syergię w wyspecjalizowanej rozpisce. Więcej o Leii w innym moim artykule:
http://osttfront.blogspot.com/2017/10/commander-leia-organa.html 

Spis kart z zestawu:
- Leia Organa
- Hondo Ohnaka
- Boarding Engineers (x2)
- Cham Syndulla
- Garel`s Honor
- Task Force Antilles (x2)
- Task Force Organa (x2)
- Quad Battery Turrets (x2)
- External Racks (x2)

Niski koszt statku sprawia, że pasuje do wielu rozpisek. Wydaje mi się, że najbardziej wszędobylska będzie korweta torpedowa z dodatkiem zewnętrznych wyrzutni (External Racks). Możliwość uderzenia z 4 czarnych kości, jednej czerwonej i jednej niebieskiej to duża siła nawet jeśli to uderzenie jednorazowe.

Udało mi się znaleźć ciekawą rozpiskę z Nationals w USA, gdzie weszła do TOP8.

Josh Yonovitz
397/400

Hammerhead Torpedo Corvette
-Cracken
-Task Force Organa

Hammerhead Torpedo Corvette
-Task Force Organa
-External Racks

Hammerhead Torpedo Corvette
-Task Force Organa
-External Racks

Hammerhead Torpedo Corvette
-Task Force Organa
-External Racks

Hammerhead Torpedo Corvette
-Task Force Organa
-External Racks

Hammerhead Torpedo Corvette
-Task Force Organa
-External Racks

3x YT-2400
Rogue Squadron
Corran Horn
Dash Rendar
Han Solo

Most Wanted
Fighter Ambush
Superior Positions

Dzięki Task Force Organa korwety kosztem ostrzału mogą dać swoim towarzyszom cenne przerzuty czarnych kości. Aktywacji jest aż 6 a silne skrzydło myśliwskie ma duże szanse na zdominowanie walki eskadr. Co lepsze wszystkie eskadry mają cechę Rogue więc Hammerheady mają w praktyce jeden rozkaz, którym nie muszą zawracać sobie głowy.


W praktyce wydaje mi się, że Hammerheady powinny dobrze działać od 3 wzwyż w obrębie jednej rozpiski. Zestaw jest naprawdę fajny ale nie wiem czy jest to "must have" nawet dla każdego gracza Rebelii. Przykre jest też to, że wydawca na siłę wciska nam 2 statki w pudle o cenie 2.5 blisterów z korwetą CR90 czy fregatą Nebulon-B.

Przyznaję zestawowi ocenę 7/10 torped protonowych (jedna ekstra za External racks).

1 komentarz:

  1. Dziękuję za recenzję, fajnie spojrzeć czasami na coś spoza kręgu własnych zainteresowań.

    OdpowiedzUsuń